Inne

Kiedy po raz pierwszy należy udać się z psem do weterynarza?

Decydując się na zakup lub adopcję szczeniaka, należy pamiętać, że prędzej czy później konieczna będzie wizyta u weterynarza. Większość osób nie ma jednak pojęcia, kiedy nadchodzi ten właściwy czas. Sprawa jest prosta, gdy szczeniak jest w trakcie pierwszych szczepień. Wtedy gabinet weterynaryjny odwiedzić należy w okresie, gdy przypada druga lub trzecia dawka szczepionki. O tym zazwyczaj informuje hodowca lub opiekun psiaka podczas jego odbioru. Co, jednak gdy piesek jest nieco starszy i został on już zaszczepiony? O tym poniżej.

Kiedy odwiedzić gabinet weterynaryjny z kilkumiesięcznym szczeniakiem?

Wiele właścicieli piesków, które posiadają już kilka miesięcy, – a więc cały zestaw szczepień – nie decyduje się na odwiedzenie weterynarza. Do wizyty w gabinecie dochodzi dopiero wtedy, gdy z psiakiem dzieje się coś niedobrego. Jednak, gdy pies jest zdrowy (oby tak było zawsze) pierwsza wizyta może odwlekać się w nieskończoność. Z pozoru nie ma w tym nic złego jednak w rzeczywistości, nie jest to zbyt rozsądne. Otóż zawsze warto upewnić się, że ze zwierzęciem jest wszystko w porządku już na samym początku. Oznacza to, że bez względu na wiek psa i jego stan warto odwiedzić gabinet weterynaryjny w niedługim czasie po odebraniu pieska od dotychczasowych opiekunów. Daje to pewność nowym właścicielom, a także gwarantuje zdrowy rozwój psu.

Jak wygląda pierwsza wizyta u weterynarza?

Pierwsza wizyta u weterynarza polega zazwyczaj na dokładnym obejrzeniu i osłuchaniu pieska przez lekarza, a następnie ewentualnym wykonaniu badań lub podaniu leków. Odwiedzając gabinet weterynaryjny, można także dowiedzieć się więcej na temat wychowania pieska, jego rozwoju czy też właściwej diecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.