Inne

Kiedy po raz pierwszy należy udać się z psem do weterynarza?

Decydując się na zakup lub adopcję szczeniaka, należy pamiętać, że prędzej czy później konieczna będzie wizyta u weterynarza. Większość osób nie ma jednak pojęcia, kiedy nadchodzi ten właściwy czas. Sprawa jest prosta, gdy szczeniak jest w trakcie pierwszych szczepień. Wtedy gabinet weterynaryjny odwiedzić należy w okresie, gdy przypada druga lub trzecia dawka szczepionki. O tym zazwyczaj informuje hodowca lub opiekun psiaka podczas jego odbioru. Co, jednak gdy piesek jest nieco starszy i został on już zaszczepiony? O tym poniżej.

Kiedy odwiedzić gabinet weterynaryjny z kilkumiesięcznym szczeniakiem?

Wiele właścicieli piesków, które posiadają już kilka miesięcy, – a więc cały zestaw szczepień – nie decyduje się na odwiedzenie weterynarza. Do wizyty w gabinecie dochodzi dopiero wtedy, gdy z psiakiem dzieje się coś niedobrego. Jednak, gdy pies jest zdrowy (oby tak było zawsze) pierwsza wizyta może odwlekać się w nieskończoność. Z pozoru nie ma w tym nic złego jednak w rzeczywistości, nie jest to zbyt rozsądne. Otóż zawsze warto upewnić się, że ze zwierzęciem jest wszystko w porządku już na samym początku. Oznacza to, że bez względu na wiek psa i jego stan warto odwiedzić gabinet weterynaryjny w niedługim czasie po odebraniu pieska od dotychczasowych opiekunów. Daje to pewność nowym właścicielom, a także gwarantuje zdrowy rozwój psu.

Jak wygląda pierwsza wizyta u weterynarza?

Pierwsza wizyta u weterynarza polega zazwyczaj na dokładnym obejrzeniu i osłuchaniu pieska przez lekarza, a następnie ewentualnym wykonaniu badań lub podaniu leków. Odwiedzając gabinet weterynaryjny, można także dowiedzieć się więcej na temat wychowania pieska, jego rozwoju czy też właściwej diecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *