Inne

Jak radzić sobie z bólami menstruacyjnymi?

Dla niektórych kobiet są bardziej, dla innych mniej uciążliwe. Mało która szczęściara może jednak przyznać, że nie są dla niej żadnym problemem. Wiele kobiet ma mniej szczęścia, i przynajmniej jeden dzień w miesiącu jest dla nich szczególnie przykry. Chodzi oczywiście o bóle menstruacyjne, które psują humor, albo całkiem zwalają z nóg. Związane są ściśle z cyklem miesięcznym i rozpoczęciem menstruacji, jeśli więc ma się regularne cykle, można przewidzieć, kiedy się one pojawią, aby zaplanować na ten czas mniej obciążających aktywności, by nie osłabnąć za bardzo.

Specjalne leki rozkurczowe

W aptekach można otrzymać specjalne leki, które dedykowane są właśnie na tą okoliczność. Mają one nieco inne działanie, niż typowe leki przeciwbólowe, aby lepiej rozwiązywać problem tego specyficznego bólu, wywoływanego przez nieco inne czynniki. Mają one działanie nie tylko przeciwbólowe, ale także rozkurczowe, aby nie tylko łagodzić same odczucie bólu, lecz leczyć także jego przyczynę, czyli bolesne skurcze w dole brzucha.

Domowe sposoby na bóle menstruacyjne

Jeśli ma się tyle szczęścia, że w najgorszy dzień można zostać w domu i tam spokojnie dochodzić do siebie, można także próbować domowych sposobów na uśmierzenie bólu. Wielu osobom pomaga ciepły okład przytrzymywany przy brzuchu, czy ciepły prysznic ze strumieniem wody skierowanym na te miejsce. Rozgrzewa to i rozluźnia bolące skręty. Korzystne jest także wypicie miętowej herbaty, zwłaszcza w momencie, gdy ból nie stał się jeszcze maksymalnie silny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.