Ciekawostki Porady

Farby do włosów a Twoje zdrowie

Farbowanie to jeden z zabiegów, obok stylizacji na gorąco, który najmocniej szkodzi włosom, zwłaszcza jeśli robi się to często i nieumiejętnie. Problem mają zwłaszcza kobiety, którym farba mocno spiera się z włosów, wówczas bowiem nie wystarczy regularne farbowanie samych odrostów, ale trzeba nakładać farbę na całość, czyli też na te włosy, które były już osłabione farbowaniem. Naturalne farby do włosów są najmniej inwazyjne.

Jak działają farby do włosów

Po dłuższym czasie takiego postępowania włosy mogą zacząć się kruszyć oraz łamać. By tego uniknąć, trzeba o nie bardzo dbać, przede wszystkim jeśli chodzi o ich nawilżanie, farbowanie bowiem wysusza włosy. Dobrym rozwiązaniem są też naturalne farby do włosów, na przykład ziołowe albo na bazie olejków, które niszczą włosy znacznie mniej niż chemiczne, a nawet czasem nie robią tego wcale. Trzeba jednak wybrać dobrą farbę, a nie taką, która naturalną tylko udaje.

Dlaczego naturalne farby są godne uwagi?

W przeciwieństwie do komercyjnych farb do włosów te naturalne nie posiadają żadnych dodatków i substancji toksycznych. Typowe farby zawierające takie składniki mogą wywoływać podrażnienia skóry głowy, alergie, a przede wszystkim są szkodliwe dla środowiska naturalnego. Jeżeli ochrona środowiska i natury nie jest nam obojętna powinniśmy zwrócić większą uwagę właśnie na naturalne kosmetyki do farbowania włosów. Takie produkty przynoszą wiele korzyści, a ich skład opiera się o naturalne pochodzące z przyrody substancje. Stąd są one po prostu świetnym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.