Porady

Zdrowie intymne

Kobiety każdego dnia przykładają sporą uwagę do pielęgnacji swojego ciała. Nie mniejszą powinny przykładać do pielęgnacji najbardziej wrażliwych części. Zdrowie intymne to podstawa, by czuć się komfortowo, ale i w przyszłości nie mieć problemów między innymi z zajściem w ciążę. Bardzo ważna jest prawidłowa pielęgnacja, jak i odpowiednia dieta.

Pośród pielęgnacji nie może zabraknąć podstawy, w postaci podmywania się lecz nie częściej niż dwa razy w ciągu dnia. Spośród produktów kosmetycznych wybieramy te, które są delikatne, dostosowane do naszych potrzeb, najlepiej pozbawione sztucznych barwników czy też silnie działających kompozycji zapachowych. Na zdrowie intymne wpływ ma to, co pojawia się na naszych talerzach. Jeśli dręczą nas zakażenia oraz infekcje dróg moczowych dobrze jest zadbać o zakup soku z żurawiny, która świetnie sprawdza się w takich przypadkach.

Sprawdź sama https://www.multi-gyn.com.pl/infekcje/zdrowie-intymne-kobiety/

Ponadto nie powinno w codziennej diecie braknąć produktów dbających o mikroflorę bakteryjną, w tym chociażby jogurtów naturalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.