Porady

Najtrudniejszy moment w życiu kobiety

Wiele kobiet twierdzi, że nadejście dziecka na świat jest najpiękniejszą chwilą w życiu każdej kobiety. Przyznają one jednak, że jest to także bardzo stresujące i wymagające wiele wysiłku wydarzenie.

Najtrudniejszy pierwszy raz
Mówi się, że pierwszy poród jest najtrudniejszy. To wtedy nie wiemy czego tak naprawdę mamy się spodziewać i jak całe wydarzenie będzie przebiegać.

Za pierwszym razem oswajamy się najbardziej ze szpitalem, pielęgniarkami, a także samym faktem tego, że już wkrótce na świat przyjdzie nasze wyczekiwane przez 9 miesięcy potomstwo. Przy kolejnych ciążach wiemy już mniej więcej czego się spodziewać i jak to wszystko przebiega. Zdarza się jednak tak, że kolejne porody wcale nie są podobne do tych wcześniejszych. Trzeba dlatego jak najbardziej mieć to na uwadze.

Nie wszystkie porody przebiegają tak samo
Niestety właśnie bardzo często tak jest. Niestety, jeśli nadejście pierwszego dziecka było bardzo szybkie i praktycznie bezbolesne, ponieważ oczekujemy, że kolejny raz znów taki będzie.
Inaczej wygląda sytuacja gdy za pierwszym razem kobieta przeszła straszną i bolesną katorgę, a narodziny dziecka trwały bardzo długo. Z reguły kobieta wtedy nie chce za bardzo kolejnej ciąży. Gdy już w nią zachodzi to strasznie obawia się porodu. Na szczęście w wielu przypadkach kolejne narodziny przebiegają już w znacznie łagodniejszy i mniej bolesny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.