Porady

Nocne problemy z oddychaniem – dlaczego nie można ich ignorować?

Wiele osób chrapie w nocy. Czasem przyczyna tego problemu to błahostka, która wynika z przybrania złej pozycji podczas snu – w takim razie wystarczy zmienić poduszkę lub po prostu obrócić się na drugi bok. Sytuacja wygląda o wiele poważniej, kiedy źródło leży w poważniejszym schorzeniu, wynikającym z pewnych wrodzonych zaburzeń lub nabytym. Mogą być to papierosy, nadwaga, a także zaburzenia pracy mózgu czy układu oddechowego. Co więcej, senny bezdech prowadzi do dalszych powikłań, które z pewnością odbiją się nie tylko na jakości naszego snu, ale także ogólnym stanie zdrowia.

Dlaczego należy jak niezwłocznie podjąć się leczenia?

Statystyki wykazują, że niepokojąco duża ilość osób ignoruje swoje objawy bezdechu lub niedrożności sennej, uznając je za coś normalnego. Jest to ogromny błąd, ponieważ mają one bezpośrednie przełożenie na funkcjonowanie organizmu. Należy koniecznie stosować odpowiedni aparat do bezdechu, w przeciwnym razie wystawiamy się na zwiększone ryzyko zawału serca, udaru mózgu, a nawet choroby Alzheimera. Co więcej, niewyspanie przekłada się także na znacznie obniżony komfort życia.

Jak załagodzić objawy?

Najskuteczniejszą metodą leczenia jest tutaj profesjonalny aparat do bezdechu. Urządzenie to może być stosowane w niemal każdym przypadku nocnych problemów z oddychaniem, ponieważ jest w stanie wyeliminować zarówno chrapania, jak i duszenie się przez sen. Jeśli stosuje się je regularnie, poprawa powinna być stała i wyraźnie odczuwalna – nie można jednak takiej terapii zaniedbać, ponieważ nieleczony bezdech może szybko powrócić i na nowo zacząć uprzykrzać nam życie.