Rodzić nie jest łatwo!

Jak wyglądają zajęcia w szkole rodzenia?

Poród, szczególnie pierwszy, może być dla przyszłej mamy wielką niewiadomą i przyczyną stresu. Dobrym pomysłem może się więc okazać pójście do szkoły rodzenia. Dzięki temu można lepiej przygotować się na to, co się wydarzy, dowiedzieć się, jak zachowywać się w czasie porodu, jak radzić sobie ze skurczem i oddechem oraz jak wierzyć we własne siły. Wykładowcy starają się nauczyć kobiety odpowiednich zachowań, sposobów oddychania i parcia, a także udzielają odpowiedzi na wszystkie pytania i rozwiewają wątpliwości przyszłych mam.

Szkoły rodzenia znacznie różnią się między sobą. W zależności od danej placówki inny może być sposób ujęcia tematów oraz ich treści. Typowa szkoła rodzenia oferuje zazwyczaj cykl wykładów o rozwoju wewnątrzmacicznym dziecka, przebiegu ciąży, porodu i połogu. Oprócz tego na zajęciach przyszłe mamy wprowadzane są w tajniki naturalnego karmienia, a także dowiadują się, jak w praktyce opiekować się noworodkiem, kąpać go i pielęgnować. Niektóre szkoły rodzenia umożliwiają także zwiedzenie w czasie zajęć oddziału położniczego oraz Wiele szkół oferuje także spotkania po porodzie, grupy wsparcia dla matek karmiących, naukę masażu niemowlęcego, jak również gimnastykę w połogu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.