Rodzić nie jest łatwo!

Szkoła rodzenia – czy warto?

Szkoły rodzenia wciąż cieszą się dużą popularnością. Nie wszystkie kobiety decydują się jednak na uczestniczenie w zajęciach. Wiele przyszłych mam zastanawia się, czy takie zajęcia rzeczywiście są efektywne i czy warto poświęcić na nie czas. Oczywiście wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Niewątpliwie jednak szkoła rodzenia pozwala uzyskać informacje dotyczące szeroko pojętej opieki nad noworodkiem. Przyszłe mamy mogą więc dowiedzieć się, jak przygotować wyprawkę dla dziecka, umeblować jego pokój, jak kąpać dziecko czy je karmić oraz jakie kosmetyki wybierać.

Szkoła rodzenia daje także możliwość spotkania się z innymi rodzicami, a więc porozmawiania, wymienienia uwag i doświadczeń, a przy okazji poznania nowych ludzi. Pozostali uczestnicy szkoły rodzenia mogą okazać się ogromnym wsparciem dla przyszłych rodziców. Szkoła rodzenia skupia się nie tylko na ćwiczeniach w ciąży, a wiec nie tylko uczy poprawnego oddechu czy parcia. Na zajęciach przywiązuje się także uwagę do psychiki kobiety – do odczuć, emocji, obaw czy wątpliwości, które mogą pojawić się zarówno przed, w trakcie jak i po porodzie. Przyszłe mamy mogą nauczyć się, w jaki sposób radzić sobie z różnymi problemami, a dzięki zdobytej wiedzy będą czuły się pewniej o uwierzą we własne siły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.