Ciekawostki

Cesarskie cięcie

Odwieczne pytanie, czyli rodzić naturalnie czy może zdecydować się na cesarskie cięcie? le kobiet tyle opinii i podjętych decyzji.

Co wolimy?
Poród jest ważnym wydarzeniem w życiu każdej kobiety. Wiele kobiet pragnie dziecka jednak obawia się porodu, który często przedstawiany jest jako bardzo bolesny.
Według różnych danych w naszym kraju bardzo spora grupa kobiet decyduje się na cesarskie cięcie. Decydują się one na to pomimo tego, że wcale nie ma żadnych wskazań ku temu, aby należało w ten sposób przyjście na świat dziecka przeprowadzić.

Co lepsze?
Wielu lekarzy opowiada się za tym, że znacznie lepsze jest rodzenie dzieci w sposób naturalny. Możemy spotkać się z krytyką kierowaną w stronę matek, które dla własnej wygody i z powodu strachu przed bólem zdecydowały się na cesarskie cięcie.
Prawda jest jednak taka, że nie ma jednoznacznych badań, które wskazywałyby na to, że naturalny sposób wydawania na świat potomstwa jest lepszy dla noworodków, niż cesarskie cięcie.
Lekarzom jest jednak na pewno łatwiej odbierać naturalne porody. Kobieta może ale nie musi przy tym odczuwać cierpienia, ponieważ wszystko zależy od konkretnego przypadku. Lekarz jednak z reguły przy naturalnym porodzie ma mniejsze prawdopodobieństwo popełnienia jakiegoś błędu. Trzeba jednak pamiętać, że czasami się one zdarzają niezależnie od tego w jaki sposób będziemy rodzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.