Inne

Suplementy diety

Ciąża jest czasem bardzo ważnym dla mam i ich przyszłych maleństw. To dlatego wiele kobiet akurat w tym czasie podejmuje złe decyzje odnośnie wyboru suplementów diety. Kobiety stawiają na zbyt dużą liczbę rozmaitych preparatów mając nadzieję, że dzięki temu pokryją zapotrzebowanie na wszystkie składniki. Niestety witaminy dla kobiet w ciąży nie mogą być przyjmowane 'bezkarnie’, ponieważ łatwo o ich nadmiar, który jest tak samo groźny, jak niedobór.

Półki apteczne, a coraz częściej sklepowe uginają się pod ciężarem rozmaitych suplementów diety i nie tylko. Jak wybierać? Jeśli chodzi o witaminy dla kobiet w ciąży najlepiej poradzić się swojego lekarza. Ten będzie wiedział, których składników nam brak, a także, w jakiej ilości winny być stosowane. To samo tyczy się witamin, minerałów oraz pozostałych substancji odżywczych. Przeczytaj o dobrej suplementacji na http://www.mumomega.pl/mumomega/suplementy-dla-kobiet-w-ciazy-oraz-matek-karmiacych. Warto dobrze zastanowić się nad wyborem preparatów tego typu, ponieważ wraz z pożywieniem nie jesteśmy w stanie pokryć dziennego zapotrzebowanie na poszczególne składniki.