Inne

Jak wyglądają wycieczki tramwajem?

W wielu dziedzinach myśli się dzisiaj nie tylko przy pomocy stosowanych od dawna schematów, wychodzi się poza utarte rozwiązania, zamiast tego tworząc własne. Dotyczy to także takiego tematu, jak wycieczki szkolne. Zazwyczaj miały one standardową formę wyjścia do muzeum czy na basen lub wyjazdu poza miejsce zamieszkania, na przykład w ramach zielonej szkoły. Dzisiaj programy te są bardziej zróżnicowane, co zapewnia młodym ludziom większą rozrywkę, a także pokazuje im jak wiele możliwości daje dzisiejszy świat.

Tramwajowe wycieczki szkolne

Jedną z ciekawych propozycji na inne niż wszystkie wycieczki szkolne jest wycieczka tramwajowa. Taka możliwość dostępna jest na pewno w mieście Poznaniu, ale można się zorientować odnośnie tego również w innych lokalnych przedsiębiorstwach komunikacyjnych. Jest to dobry plan, mający na celu poznanie miasta, w którym się żyje lub które się odwiedza, z nieco innej perspektywy. Oczywiście wiele osób i tak jeździ tramwajem, ale kiedy ktoś po drodze opowiada co właśnie się widzi i zatrzymuje w wybranych miejscach, jest to wartościowe źródło informacji. Dzięki braku ryzyka zmoknięcia w pojeździe, szkoły chętnie korzystają z takiej opcji w sezonie jesienno-zimowym.

Zapraszamy na: http://www.gracetour.waw.pl/.

Trasa przejazdu podczas wycieczki

W Poznaniu wycieczki szkolne tramwajem organizowane są przy użyciu kilku zabytkowych pojazdów. Daje to dodatkowo wrażenie przeniesienia się w czasie o pewną ilość lat do tyłu. Dokładna trasa przejazdu jest indywidualnie ustalana, oczywiście w ramach możliwości podyktowanych przez istniejącą infrastrukturę. Zazwyczaj poznaje się przy tym takie miejsca jak Katedra wraz z Ostrowem Tumskim, Plac Wolności czy Zamek Cesarski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.