Inne

Kiedy głosić się do psychologa?

Nie każdy spadek kondycji psychicznej to konieczność odbycia wizyty u psychologa – czasem to po prostu gorszy dzień czy czas. Jeśli jednak nasza stan wydatnie wpływa na nasze całe życie, a bliscy zaczynają zwracać uwagę, że coś jest u nas nie tak, jak być powinno, rzeczywiście należy wziąć to pod uwagę. Trzeba podjąć dojrzałą decyzję i udać się do psycholog.

Czynniki, które powinny przyspieszyć twój wybór

Zmęczenie i zawieszenie, ogólna beznadzieja, brak radości i chęci życia – to pierwsze objawy wskazujące, że samodzielnie możesz sobie z wewnętrznymi problemami nie poradzić. Brak apetytu lub nadmierne łaknienie, niechęć do pracy, podły nastrój lub jego wahania utrzymujące się dłużej niż kilka tygodni – to wszystko pierwsze objawy. Jeśli okaże się, że z dnia na dzień, coraz trudniej jest ci wstać z łóżka, a zmęczenie zniechęca nawet do zabawy z dzieckiem – nie można dłużej czekać. Warto przed wizytą podsumować krótko swój stan i udać się do sprawdzonego psychologa z https://www.twojpsychologursynow.pl/psycholog/.

Jak wygląda pierwsza wizyta?

Nie ma co się obawiać pierwszej wizyty u psychologa. Zwykle nie wygląda ona jak filmach, nikt nie posadzi Cię na kozetce i nie będzie zadawał trudnych pytań dotyczących dzieciństwa. To po prostu będzie rozmowa, która pozwoli, by psycholog określił skalę problemu. Zorientował się czy jego pomoc w ogóle jest potrzebna. Dopiero na drugiej wizycie padną jakieś sugestię, do których będzie trzeba się odnieść i wspólnie podjąć jakąś decyzję. Wizyta u psychologa równie dobrze może być początkiem, co końcem leczenia. Może się przecież okazać, że tylko jeden szczegół w twoim życiu trzeba zmienić i wszystko wróci do normy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.